FANDOMWelcomepichello3
Hledáš-li způsob jak být vždy o „level“ výš než ostatní hráči a nebo tě prostě jen zajímá co vše se skrývá za hranicemi bežného dne Warcraftu - pak jsi tu správně a nalezneš zde všechno, co k tomu budeš potřebovat! Od private serverů až po retail, přes hory tipů, triků a návodů, nebo skrze temný undergroud exploitů, hacků a chytrých cest jak obcházet herní mechaniky, směrem do dějin vývoje samotné hry a nakonec do nekonečně rozmanité říše vlastních světů a nejrůznějších módů.


Tato wiki vznikla pro každého kdo nemá zkušenost v těchto jmenovaných oblastech a hned od jejího vzniku (31. 8. 2013) přilákala velkou pozornost nejen domácí scény (například se tato wiki dostala do přednášek na největší fantasy události u nás - Festival Fantazie), ale také scény zahraniční (viz. reference) i přestože je psaná česky (všechna velká zahraniční fóra, která se začínají zabývat také i touto oblastí - Ownedcore, BetaArchive, ModCraft atd.), protože dosud nikde nejsou dostupné informace tohoto typu, touto „user friendly“ cestou a zejména v takovém množství na jednom místě. Když si moje úpravy a módy stáhlo více než 30 tisíc lidí, přimělo mě to založení wiki, kde by k nim mohlo být pro všechny přehledně napsáno vše co se týče technických věcí a zároveň jsem chtěl vytvořit universum pro každého dataminera, který hledá skryté a zapomenuté věci uvnitř Warcraftu a informace o jeho vývoji. V těchto směrech je zde prakticky vše od prvních alpha verzí až do konce mého působení ve WoW, tedy konec expanze Cataclysm, patch 4.3.4. Občas je zde k nalezení i něco novějšího, ale především je tu obsah, který už jinde na internetu upadl v zapomnění.


Byl jsem velice překvapený, když jsem tímto počinem z velké části napomohl tuto oblast popularizovat tak, jako jsem před lety popularizoval „exploration“ (viz. můj YouTube), který se stal pro mnoho lidí z celého světa jedním z neodmyslitelných herních aspektů. Ještě větším překvapením pro mě bylo to, že i když jsem nikdy neměl zájem popularizovat to co dělám, respektive netvořil jsem kvůli sledovanosti, ale čistě jen pro komunitu bez ohledu na současné trendy, moje videa a práce se roznesla poměrně daleko. I dnes raději upřednostním v tomto projektu kvalitu obsahu místo popularity nebo sledovanosti. Celkový počet všech stažených patchů a modů, které jsem vytvořil dnes přesáhl už více než dvojnásobek, tedy více než 60 tisíc a tak jsem jistě zanechal i svojí malou stopu v herním světě. Bohužel v posledních letech už nemám tolik času pro všechny tyto věci, tak jako dřív. Ani psaní dalších článků není úplně v mých silách - i když sem tam se něco může objevit - ale i tak tu tato wiki jistě zůstane, protože po všech těch letech má stále velkou návštěvnost a je nezaměnitelným zdrojem informací ve své specifické oblati. Děkuji všem a nechť se Vám tu líbí :-)

Další Stránky

Můj YouTube kde nalezneš i to co moje wiki zatím nezná. Přidej se k více než 11500 odběratelů a 6.2 miliónu diváků a jistě nepřijdeš o žádný nový mód, hack, exploit a cokoliv dalšího pro Warcraft.
YTodkaz
Nebo pokud preferuješ Warcraft Movies, tak nezapomeň na můj profil, který patří k nejlepším z WCM - Mám 61 rank z 510.000 a více než 2.3 miliónu diváků!
WCM Odkaz
Hledáš podobný herní obsah a nebo zde nemůžeš něco najít? Neváhej se zeptat a také se podívej na největší hackerské fórum, třeba jsem to co hledáš řešil už tam, nebo to řešil kdokoliv jiný.
OCodkaz
Jsi tu poprve a nevíš co jsou vlastní módy pro Warcraft? Můžeš si urychlit hledání a podívej se rovnou do mé galerie, protože obraz vydá za tisíc slov!
FRodkaz


Reference
Archiv novinek
Technicke info
Archiv uprav

Video, které ve zkratce ukazuje to, čím je také tato wiki, a na jaká všechna skrytá místa hry tě může zavést

Video, které ve zkratce ukazuje to, čím je také tato wiki, a na jaká všechna skrytá místa hry tě může zavést.

Kategorie

Kategorie01 Kategorie02 Kategorie03
Kategorie04 Kategorie05 Kategorie06
Kategorie07 Kategorie08 Kategorie09
Můžeš využít i starý seznam stránek, ale nové kategorie jsou rychlejší a přehlednější volbou. Důvodem zachování této staré stránky je dlouhá diskuze dole v komentářích, která může být velice hodnotná pokud hledáte odpovědi na své otázky, kterých se tu řešilo už mnoho. Starý seznam stránek není aktualizovaný o nové stránky.

Novinky

Novinkypicmainpage

Už je to dlouho co jsem chtěl dát této wiki nový kabát, ale stále jsem si nebyl jist jak by měl vypadat. Nakonec u mě zvítězil tradiční vzhled starých stránek Warcraftu, které Blizzard používal především při Vanille. Doufám, že nový vzhled alespoň trochu vynahradí moji neaktivitu v psaní nového obsahu a hlavně zpříjemní čtení a prohlížení obsahu starého. Také jsem to tu chtěl trošku zjednodušit pro ty co nemluví česky, ale zároveň zachovat náš krásný jazyk. Některé stránky, nebo spíš text ještě procházím, protože byl původně přizpůsobený na tmavý podklad a tak nyní nemusí někde vynikat, ale co nevidět projdu všechno a také to popřípadě dám do pořádku, mezitím se předem omlouvám, pokud bude někde něco nečitelné, ale snad by to už nemělo být tak zlé. Pokud máš problémy se zobrazením nového vzhledu, zkus stisknout CTRL + F5 - vymažes tím cache, a nebo navštiv technické informace pro další info. Nejen vzhled, ale i něco málo nového obsahu zde dnes můžeš také nalézt.


Wsgmainpagepic

Dlouho se mi doma válel slavný MMOwned EpicFail addon, který už není pomálu možné nikde sehnat a rozhodl jsem ho znovu reuploadnout a sdílet. Z tohoto addonu vychází právě moje rozšířená verze Reznik's Spammeru. Sdílím taky svůj užitečný pack programů pro modding (úpravu WoW), jejich poslední verze a mnoho šikovných utilitek aby úprava každého aspektu nebyla problémem, pack najdeš v návodech. Nakonec mám originální instalační soubor pro Novo's - Trinity Core na 3.3.5a server. Můj původní upload zde na wiki byl již nainstalovaná forma, která fungovala jen někomu. Po dlouhém hledání ve starých zálohách jsem našel instalační soubor a tak ho zde také budu pochopitelně sdílet - v současnosti jako na poslední stránce na netu, protože nikde jinde už není. Je odzkoušený na W7 a W10.


Vytvořil jsem také nový patch, který odkazuje na možný původ Warsong Gulch. Tento nápad nejen oživit starou myšlenku, ale i battleground mě vyburcoval vytvořit další nový layout - Tanaris in the Storm a myšlenka dát všem BG nový kabát se mi velice líbí, proto najdete hned i několik dalších variací, a také nový layout ještě dalšího BG - Barrens Basin + také další jeho variace. Jsou zde desítky nových obrázků z alpha a beta klientů a jistě dnes už nikde jinde nenajdete více materiálů o těchto starých vývojových verzích. Doplnil jsem k některým i další zajímavé doplňující a vysvětlující informace a stejně tak nějaké nové info můžeš najít v zajímavostech o WoW.

Stáhni si největší oblíbené projekty


Módy, které prakticky mění celou hru a přidají nový herní obsah!
LogoReznikEraLogoSnowcraftLogoLeafcraftLogoWasteland

Tyto čtyři módy pro World of Warcraft patří mezi ty největší, na kterých jsem pracoval několik let. Jsou určené pro tzv. legacy servery nebo free/private servery - jak chceš. Pokud se zajímáš o modifikaci akruálního retailu, tak ano je také možná. World of Warcraft není open source a tak používání modifikací a zejména vytváření modifikací není povoleno, ale má to jeden háček. Pokud chytře používáš svůj zvolený mód, není možné detekovat, že ho máš. Pro více informací se neváhej zeptat v komentu, na kterékoliv stránce (kromě této hlavní, kde to nejde) zde na wiki. Módy jsou přdevším pro oživení hry hráčům na legacy serverech, přeji pěknou zábavu :-)
Místa, kde mě můžeš také ještě najít.

DeviantartenhModcraftenhModel-changingenhWowfanenh
Marin Noggenfogger

Localsitesponsor

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.