Welcomepichello3.png

Hledáš-li způsob jak být vždy o „level“ výš než ostatní hráči a nebo tě prostě jen zajímá co vše se skrývá za hranicemi bežného dne Warcraftu - pak jsi tu správně a nalezneš zde všechno, co k tomu budeš potřebovat! Od private serverů až po retail, přes hory tipů, triků a návodů, nebo skrze temný undergroud exploitů, hacků a chytrých cest jak obcházet herní mechaniky, směrem do dějin vývoje samotné hry a nakonec do nekonečně rozmanité říše vlastních světů a nejrůznějších módů.


Tato wiki vznikla pro každého kdo nemá zkušenost v těchto jmenovaných oblastech a hned od jejího vzniku (31. 8. 2013) přilákala velkou pozornost nejen domácí scény (například se tato wiki dostala do přednášek na největší fantasy události u nás - Festival Fantazie), ale také scény zahraniční (viz. reference) i přestože je psaná česky (všechna velká zahraniční fóra, která se začínají zabývat také i touto oblastí - Ownedcore, BetaArchive, ModCraft atd.), protože dosud nikde nejsou dostupné informace tohoto typu, touto „user friendly“ cestou a zejména v takovém množství na jednom místě. Když si moje úpravy a módy stáhlo více než 30 tisíc lidí, přimělo mě to založení wiki, kde by k nim mohlo být pro všechny přehledně napsáno vše co se týče technických věcí a zároveň jsem chtěl vytvořit universum pro každého dataminera, který hledá skryté a zapomenuté věci uvnitř Warcraftu a informace o jeho vývoji. V těchto směrech je zde prakticky vše od prvních alpha verzí až do konce mého působení ve WoW, tedy konec expanze Cataclysm, patch 4.3.4. Občas je zde k nalezení i něco novějšího, ale především je tu obsah, který už jinde na internetu upadl v zapomnění.


Byl jsem velice překvapený, když jsem tímto počinem z velké části napomohl tuto oblast popularizovat tak, jako jsem před lety popularizoval „exploration“ (viz. můj YouTube), který se stal pro mnoho lidí z celého světa jedním z neodmyslitelných herních aspektů. Ještě větším překvapením pro mě bylo to, že i když jsem nikdy neměl zájem popularizovat to co dělám, respektive netvořil jsem kvůli sledovanosti, ale čistě jen pro komunitu bez ohledu na současné trendy, moje videa a práce se roznesla poměrně daleko. I dnes raději upřednostním v tomto projektu kvalitu obsahu místo popularity nebo sledovanosti. Celkový počet všech stažených patchů a modů, které jsem vytvořil dnes přesáhl už více než dvojnásobek, tedy více než 60 tisíc a tak jsem jistě zanechal i svojí malou stopu v herním světě. Bohužel v posledních letech už nemám tolik času pro všechny tyto věci, tak jako dřív. Ani psaní dalších článků není úplně v mých silách - i když sem tam se něco může objevit - ale i tak tu tato wiki jistě zůstane, protože po všech těch letech má stále velkou návštěvnost a je nezaměnitelným zdrojem informací ve své specifické oblati. Děkuji všem a nechť se Vám tu líbí :-)

Další Stránky

Můj YouTube kde nalezneš i to co moje wiki zatím nezná. Přidej se k více než 11500 odběratelů a 6.2 miliónu diváků a jistě nepřijdeš o žádný nový mód, hack, exploit a cokoliv dalšího pro Warcraft.
YTodkaz.png
Nebo pokud preferuješ Warcraft Movies, tak nezapomeň na můj profil, který patří k nejlepším z WCM - Mám 61 rank z 510.000 a více než 2.4 miliónu diváků!
WCM Odkaz.png
Hledáš podobný herní obsah a nebo zde nemůžeš něco najít? Neváhej se zeptat a také se podívej na největší hackerské fórum, třeba jsem to co hledáš řešil už tam, nebo to řešil kdokoliv jiný.
OCodkaz.png
Jsi tu poprve a nevíš co jsou vlastní módy pro Warcraft? Můžeš si urychlit hledání a podívej se rovnou do mé galerie, protože obraz vydá za tisíc slov!
FRodkaz.png


Reference.png
Archiv novinek.png
Technicke info.png
MessageWall.pngKategorie

Kategorie01.png Kategorie02.png Kategorie03.png
Kategorie04.png Kategorie05.png Kategorie06.png
Kategorie07.png Kategorie08.png Kategorie09.png
Můžeš využít i starý seznam stránek, ale nové kategorie jsou rychlejší a přehlednější volbou. Důvodem zachování této staré stránky je dlouhá diskuze dole v komentářích, která může být velice hodnotná pokud hledáte odpovědi na své otázky, kterých se tu řešilo už mnoho. Starý seznam stránek není aktualizovaný o nové stránky.

Novinky č.28

BGpatchnew.png

Každý čtenář mojí wiki jiste zaregistroval, že jsem nyní více aktivní co se týče wiki, tak i tvorby a vývoje obsahu pro WoW. Mám po delší době trochu času a věnuji ho jako vždy něčemu kreativnímu, třeba už jen i psaní této novinky. V minulé novince jsem uvedl nějaké informace o změně enginu, na kterém wiki běží. Bohužel jak jsem tušil, že nebude to žádný šlágr, tak jsem měl pravdu a změna k lepšímu to jistě není. Alespoň zatím. Visual editor je nepřehledná hrůza (naštěstí ho moc nepoužívám a spíše píšu zdrojový kód) a převod wiki vytvořil mnoho menších bugů na spustě stránek. Vůbec nejotravnější mi přijde bug s odkazy - každý původní odkaz zde na mojí wiki odkazující na jinou stránku této wiki otevírá nové okno :-( Staré odkazy mají totiž jinou zdrojovou formu. No zatím budu doufat, že to fixne provozovatel wiki a jsou to všechno jen dočasné bugy po převodu.

Gurunew.png


Celá poslední novinka se téměř věnovala jen jednomu tématu - Battleground Patch. Vydal jsem tento velký "PVP" patch ‎‎těsně ke konci roku 2020 a už před jeho vydáním jsem věděl, že bude mít pokračování - Battleground Patch 2‎‎. Jsem zatím na začátku projektu, ale už teď mám mnoho skvělých nápadů co patch bude obsahovat. Vlastně je jich tolik, že nevylučuji i třetí pokračování, ale o tom někdy příště. Založil jsem také Facebook, pro případy výpadků wiki při přechodu na onen jmenovaný engin, kde zveřejňuji i první náznaky dalšího projektu. Tedy podle informátorů z Booty Bay se děje něco kolem Gurubashi, pravděpodobně jde o nějaké vykopávky, ale víc informací není zatím dostupných :-)

Stáhni si největší oblíbené projekty


Módy, které prakticky mění celou hru a přidají nový herní obsah!
LogoReznikEra.pngLogoSnowcraft.pngLogoLeafcraft.pngLogoWasteland.png

Tyto čtyři módy pro World of Warcraft patří mezi ty největší, na kterých jsem pracoval několik let. Jsou určené pro tzv. legacy servery nebo free/private servery - jak chceš. Pokud se zajímáš o modifikaci akruálního retailu, tak ano je také možná. World of Warcraft není open source a tak používání modifikací a zejména vytváření modifikací není povoleno, ale má to jeden háček. Pokud chytře používáš svůj zvolený mód, není možné detekovat, že ho máš. Pro více informací se neváhej zeptat v komentu, na kterékoliv stránce (kromě této hlavní, kde to nejde) zde na wiki. Módy jsou přdevším pro oživení hry hráčům na legacy serverech, přeji pěknou zábavu :-)
Místa, kde mě můžeš také ještě najít.

Deviantartenh.pngModcraftenh.pngModel-changingenh.pngWowfanenh.png
Marin Noggenfogger

Localsitesponsor.png

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.